Masáž odstartujeme koupelovou lázní chodidel s vůní levandule. Na ní navážeme reflexní masáží chodidel, při níž jemným tlakem a hlazením stimuluji  tlakové body na chodidlech, které pomáhají v organismu obnovit jeho energetickou rovnováhu a přispívají k jeho samouzdravujícím mechanismům. Stlačováním a hlazením bodů na plosce, nártu, v okolí kotníků a pat ovlivňuji svaly, klouby a vnitřní orgány těla a uvádím je do energetického balancu. Pokud je některý orgán či část těla energeticky oslaben, pak pocítíš při tlaku na reflexní bod ostrou nebo tupou bolest. Je to známka toho, že tady je potřeba se na danou oblast/orgán více zaměřit a vhodně jej podpořit (byliny, strava). 

Po masáží chodidel přichází na řadu tlaková masáž celých dolních končetin, kdy se jemným palpováním pohybuji přes jednotlivé energetické dráhy stoupající z chodidla směrem nahoru ke středu těla. Celou kúru uzavře relaxační olejová masáž nohou, která nožky zabalí do konejšivé vůně mandarinky, levandule a heřmánku. 

Z této masáže se domů vydáš lehkým krokem a zároveň si odneseš rady, kde a jak s chodidlem jemně pracovat a masírovat jej.

Reflexní terapie je založená na holistických principech a na předpokladu, že na periferiích těla (chodidlech a rukou) se nacházejí nervová zakončení, která mají vztah k vnitřním orgánům. Podle reflexologie mají všechny orgány nebo části těla svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidlech, ale reflexní plošky můžeme najít také na rukou, obličeji, uších.Sama reflexologie má kořeny ve starých asijských léčebných technikách – nacházíme zde paralely v tradiční čínské medicíně a v ošetření meridiánů a jejich akupunkturních bodů, linii můžeme sledovat také v japonské tlakové masáží shiatsu a v neposlední řadě také v ájurvédské marma terapii. K modernímu rozvoji reflexologie došlo však hlavně na Západě, a to koncem 19.století, kdy americký lékař Wiliam Fitzgerald představil světu zónovou terapií, v níž rozdělil tělo do 10 zón, jejichž linie zahrnuly všechny části těla a orgány. Bodovou tlakovou masáží v těchto liních pak Fitzgerald cíleně vyvolával anestetické účinky u jednotlivých orgánů. Za “mámu” moderní reflexologie pak je považována Eunice Inghamová (1889-1974), která na podkladu zónové terapie vytvořila mapku celého těla na chodidlech.

 

DÉLKA A CENA  MASÁŽE

90 MINUT – 1500 Kč

Go top