Tradiční thajská masáž zahrnuje kombinaci akupresury, práci na energetických drahách a protažení velmi podobným pozicím z jógy. V Thajsku bývá označována jako „jóga pro líné“, protože při ní částečně necháváte někoho jiného, aby s vámi prováděl jógová protažení. V případě thajské jógové masáže se však jedná spíše o práci s energií, než-li s tělem. Masáž začínám jemnou manipulací na energetických drahách a akupresurních bodech. Tyto dráhy a body jemně stlačuju palci, patou, koleny, předloktím či dlaní a jemně přitom pohybuju vaším tělem. Používám váhu svého těla k jemným rotacím končetinami, lehce mobilizuji klouby, ve kterých často energie doslova „stojí“. Postupně tak dochází k uvolňování energetických blokád a tok energie drahami se harmonizuje. Teprve poté, kdy je fyzické i energetické tělo dobře připraveno, přichází fáze, v níž vás uvedu několika jógových pozic, vždy s ohledem na vaše fyzické a zdravotní možnosti. Na závěr tělo a mysl zklidním a ztiším pomocí jemných pohybů a doteků.

Jedinečnost této thajské techniky spočívá v postupné masáži celého těla, a to skutečně od malíčku u nohy až po vrcholek hlavy. Masáž podporuje cirkulaci krve a lymfy, probouzí vitalitu, uvolňuje napětí v kloubech a svalech, rozvíjí flexibilitu a svalový tonus. Na rozdíl od západní masáže se thajská masáž provádí na speciální matraci na zemi a masíruje se bez použití olejů.  Klient zůstává vždy úplně oblečený, nejlépe ve volném oděvu.

Koncept neviditelné energie kolující tělem je běžný v praxi většiny asijských medicínských tradic a holistických přístupů k člověku. U nás zůstává stále nejznámější model užívaný v čínské tradiční medicíně, která hovoří o životní energii čchi, jež proudí energetickými dráhami zvanými meridiány. V thajském modelu se tyto dráhy jmenují sény a jsou spíše podobné jógovému a ájurvédskému systému drah zvaných nádí. Thajská tradice uvádí existenci 72 000 sén drah, tato čísla však nelze brát doslova. Důležité je, že každá buňka v těle je spojena s každou další skrze jemné pletivo energie. Této energii se v józe a ájurvédě říká prána, v thajském pojetí je označována jako palang sak. Energetická síť prostupuje celým tělem každé živé bytosti a vibruje v reakci na fyziologické, psychologické a spirituální prožitky.

Délka a cena masáže

60 minut – 1000 Kč
90 minut – 1500 Kč
120 minut – 2000 Kč

Go top